Report ze závodu na Monze Formula Super

Report ze závodu na Monze Formula Super

Itálie znamenala po jedné vynechávce návrat pro Pospíšila zpět na Poleposition, které si vyjel s náskokem 1.319 na druhého Lukáše Nymsu, který pokořil pouze o 7 tisícin sekundy třetího Pavla Petra. Na trati se opět ukázal Matúš Heis jako náhradník v týmu Magnet Motorsports. Adamovi Bednářovi se kvalifikace moc nepovedla a nezajel žádný čas. Z poslední pozice vyrazil Martin Kunst už celkem klasicky, ale díky menšímu počtu závodníku mohl zase útočit na body.

1b

Kvalifikace

PosNoNárJezdecTýmVýkon
1 26 Czech Republic Jan Pospíšil Neosoft Engineering 1:21.275
2 77 Czech Republic Lukáš Nymsa Penguin Racing +1.319
3 13 Czech Republic Pavel Petr Cooper Team +1.326
4 4 Slovakia (Slovak Republic) Matúš Heis Magnet Motorsports +2.774
5 13 Czech Republic Adam Bednář Cooper Team Bez času
6 88 Czech Republic Martin Kunst Black@White Racing Bez času

 

Na startu nezaváhal ani jeden z favoritů, ale nejlepší start měl Lukáš Nymsa, který útočil na Pospíšila do první zatáčky a nakonec se i dostal na první pozici. Naneštěstí pro Nymsu se mu nedařilo utrhnout Pospíšila a ten se na konci druhého kola ponořil pod Nymsu do první zatáčky a uzmul si zpět první místo v závodě. Během pár kol se podařilo Pospíšilovi navýšit náskok na 4 sekundy a od té doby ho držel na podobné hranici. Mezitím za ním se odehrál dramatický souboj o druhé místo v závodě, který trval v podstatě celý závod a můžeme říct, že šlo o nejkrásnější bitvu v sezóně.

1

Oba piloti si několikrát prohodili pozici a jejich souboj měl skutečný zápal. Ještě dramatičtější byl jejich příjezd do boxů, který měli bok po boku a oba se snažili undercutnout prvního Pospíšila, který vydržel na trati ještě 3 kola navíc a vrátil se pouhé dvě sekundy před oběma soupeři. Tři kola před cílem Nymsa víceméně rozhodl bitvu a vzdálil se Petrovi a dojel si pro druhou pozici. Svého prvního vítězství v sezóně se po dlouhém čekání dočkal Pospíšil, který konečně odjel bezproblémový závod.

Závod

PosNoNárJezdecTýmVýkonBody
1 26 Czech Republic Jan Pospíšil Neosoft Engineering 26 kol 15
2 77 Czech Republic Lukáš Nymsa Penguin Racing +6.091 13
3 13 Czech Republic Pavel Petr Cooper Team +1 kolo 10
4 13 Czech Republic Adam Bednář Cooper Team +1 kolo 8
5 4 Slovakia (Slovak Republic) Matúš Heis Magnet Motorsports +1 kolo 6
6 88 Czech Republic Martin Kunst Black@White Racing +3 kola 4

 

 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment