Kalendář

Aktivní smlouvy

 1. 29.10.2023 - Lime Rock - Smlouva do roku 2025
 2. 12.11.2023 - Charlotte Speedway - Smlouva do roku 2024
 3. 26.11.2023 - Oran Park - Smlouva do roku 2024
 4. 10.12.2023 - Summit Point - Smlouva do roku 2024
 5. 07.01.2024 - Okayama Circuit - Smlouva do roku 2024
 6. 21.01.2024 - Virginia Raceway - Smlouva do roku 2024
 7. 04.02.2024 - Rudskogen - Smlouva do roku 2025 
 8. 18.02.2024 - Oulton Park - Smlouva do roku 2025
 9. 03.03.2024 - Tsukuba Circuit - Smlouva do roku 2025
 10. 17.03.2024 - Laguna Seca - Smlouva do roku 2026

V první sezóně jsou všechny tratě čistě zdarma a až v dalších sezónách se začnou postupně objevovat placené tratě.

 Uchazeči

 1. Montreal
 2. Long Beach
 3. Philip Island
 4. Daytona
 5. Zolder

F1

Australia
Datum: 29.10.2023
O Okruhu

Vlastní Lime Rock Park v Connecticutu je jedním z nejstarších nepřetržitě fungujících závodů silničních závodů v Americe. Trať byla otevřena v roce 1956 a je již dlouho základem předních silničních závodů Spojených států, včetně severovýchodní Grand Prix IMSA WeatherTech SportsCar Championship od roku 2015.

Se sedmi zatáčkami a několika dlouhými rovinkami na klasickém uspořádání je Lime Rock Park také jedním z nejrychlejších silničních hřišť v Severní Americe. Z tohoto důvodu obsahuje také několik šikan, které se příležitostně používají jako součást různých rozložení ke zpomalení aut. Pro svou rozsáhlou historii a ikonické uspořádání byla trať v roce 2009 přidána také do Národního registru historických míst.

Délka okruhu: 2,460 km

Nejrychlejší kolo závodu: -

Nejrychlejší kolo kvalifikace: -

Další informace: ZDE

1

Australia
Datum: 12.11.2023
O Okruhu

Charlotte Motor Speedway, která byla otevřena v roce 1960 Brutonem Smithem a řidičskou legendou NASCAR Curtisem Turnerem během nejdelšího závodu sériových vozů v historii, World 600. Byla uzavřena dříve, než se nakonec stala domovskou tratí tolika týmů NASCAR. Pouhý rok po prvním závodě byla 1,5 mílová oválná dráha v úpadku, a to díky obrovskému skalnímu útvaru v terénu, který nafoukl náklady na stavbu daleko za to, co její dva zakladatelé předpokládali. 

Téměř o 60 let později je téměř vše jinak. Více než 89 000 míst k sezení obklopuje závodní dráha, která byla první superspeedway, kde byla instalována světla pro noční závody.

Délka okruhu: 3,660 km

Nejrychlejší kolo závodu: -

Nejrychlejší kolo kvalifikace: -

Další informace: ZDE

2

Australia
Datum: 26.11.2023
O Okruhu

Jedna z nejhistoričtějších závodních tratí v Austrálii, Oran Park, žije na iRacing.com navždy, i když v roce 2010 padla aby uvolnila místo pro bytovou výstavbu. Krátce předtím, než se tato unikátní trať vydala cestou Riverside Raceway a Trenton Speedway, posádka iRacingu laserového skenování zmapovala různé konfigurace Oran Parku, čímž zajistila, že milovaný předměstský okruh v Sydney bude k dispozici v digitální podobě pro budoucí generace.

„Původní“ Oran Park uspořádal svůj první závod na okruhu jedné míle v roce 1962 a trať byla následně rozšířena na 1,2 míle. V roce 1974 se trať dále rozšířila na 1,6 mil se začleněním smyčky a přejezdového mostu, což vedlo k jednomu z mála světových okruhů ve stylu „osmičky“.

Délka okruhu: 2,610 km

Nejrychlejší kolo závodu: 

Nejrychlejší kolo kvalifikace: 

Další informace: ZDE

3

Australia
Datum: 10.12.2023
O Okruhu

Díky kopcovité, ale vysokorychlostní dvoumílové trati Summit Point (v plné i krátké verzi) a 1,1 míli vysoce technickému okruhu Jefferson Circuit nabízí Summit Point Motorsports Park všechny výzvy, po kterých si silniční závodník může přát – a ještě některé.

Zasazen do bujné krajiny Západní Virginie těsně za hranicí se Severní Virginií a necelé dvě hodiny od Washingtonu. Jízda na kterémkoli z okruhů Summit Point je jako velmi rychlá prohlídka po venkovských silnicích. Summit Point byl otevřen v roce 1973 a zatímco na začátku své historie dráha hostila sérii profesionálních silničních závodů, v posledních letech se celý areál soustředil na amatérské závody, vysoce výkonné tréninky jezdců a klubové akce.

Délka okruhu: 3,190 km

Nejrychlejší kolo závodu: -

Nejrychlejší kolo kvalifikace: -

Další informace: ZDE

4

Australia
Datum: 7.1.2024
O Okruhu

Okayama International Circuit, který byl otevřen v roce 1990 jako jedna z prvních – a nejlepších – závodních tratí „country club“ na světě. Byl navržen především pro užití bohatých klientů, kteří chtějí provozovat své exotické automobily v náročném, ale bezpečném prostředí zařízení světové třídy pro motoristický sport. . Okruh (dříve známý jako TI Circuit Aida) brzy uspořádal svůj první mezinárodní závod s britskými veterány a hostil Velkou cenu Tichomoří formule 1, kterou vyhráli Michael Schumacher a Benetton Racing v roce 1994 a '95, a také následné závody mistrovství světa cestovních vozů.

Okayama International Circuit nabízí dvě konfigurace, včetně 11 zatáčkového, 2,314 mil dlouhého okruhu uváděného v Grand Prix Pacifiku a následných velkých národních a mezinárodních akcích. 

Délka okruhu: 3,720 km

Nejrychlejší kolo závodu: -

Nejrychlejší kolo kvalifikace: -

Další informace: ZDE

5

Australia
Datum: 21.1.2024
O Okruhu

Motorsports Lazarus, Virginia International Raceway je závodní dráha, která vstala z mrtvých. VIR, narozený v roce 1957 během počátečního bleskového vývoje amerických silničních závodních okruhů, byl v 60. letech jedním z hlavních závodů sportovních vozů. Legenda Cobry Carroll Shelby vyhrál úvodní závod za volantem Maserati 450 S a v průběhu let závody na VIR vytvořily pole obsazená hvězdami sportovních vozů Carl Haas, Bob Holbert, Augie Pabst, Bob Grossman, Don Yenko, Dick Thompson, Walt. Hansgen a Bruce Jennings a legendy NASCAR jako Richard Petty, David Pearson, Curtis Turner a Wendell Scott (druhý pocházející z nedalekého Danville ve Virginii)

Trať hostila vytrvalostní závody SCCA Trans Am a IMSA (první dva vyhráli týmoví kolegové z Porsche Peter Gregg a Hurley Haywood), ale vzhledem k odlehlé poloze, daleko od populačních center, která zaplňují plochy pro diváky, měl VIR finanční problémy a uzavřena v roce 1974. Náhlé ticho se zařízení vrátilo na zemědělskou půdu.

Délka okruhu: 3,340 km

Nejrychlejší kolo závodu: 

Nejrychlejší kolo kvalifikace: 

Další informace: ZDE

6

Australia
Datum: 4.2.2024
O Okruhu

Již více než 30 let slouží Rudskogen Motorsenter jako nejstarší norský asfaltový závodní okruh. Trať byla otevřena v květnu 1990 a je ideálním místem pro závodění: nejen že její lesní terén poskytuje scénickou kulisu a ideální variace nadmořské výšky (téměř 140 stop), ale jižní poloha trati také umožňuje zůstat otevřená pro zážitky z jízdy. každý rok co nejdéle. Od Porsche Carrera Cup po Gatebil je to jeden z nejvýznamnějších skandinávských hostitelů profesionálních závodních akcí.

Po dvou dekádách provozu se trať dočkala přepracování od světově uznávaného návrháře okruhů Hermanna Tilkeho. Výsledný 2,022 míle (3,254 km) okruh se 14 zatáčky se používá nejen pro profesionální závody a závodní akce, ale také pro trénink jezdců a dny na závodní dráze, a zahrnuje Tilkeův typický mix dlouhých rovinek a úzkých technických úseků. S rozšířenou flotilou vozidel Porsche a Mercedes GT je to ideální tréninkové hřiště pro ty, kteří chtějí získat zkušenosti se soutěžními sportovními vozy všech typů.

Délka okruhu: 3,254 km

Nejrychlejší kolo závodu: -

Nejrychlejší kolo kvalifikace: -

Další informace: ZDE

7

Australia
Datum: 18.2.2024
O Okruhu

Oulton Park je nedílnou součástí struktury britské motoristické scény již více než půl století a je jedním z nejmalebnějších a nejnáročnějších silničních okruhů na světě. Oulton Park, původně vyvinutý Mid-Cheshire Car Clubem na pozemku mezi Chesterem a Liverpoolem, byl základem britské klubové závodní scény a také hostitelem oslnivé řady špičkových profesionálních závodů. Mistrovství cestovních vozů až po sérii nemistrovských závodů Formule 1 v 60. a 70. letech 20. století známých jako Mezinárodní zlatý pohár.

Oulton Park je známý svými četnými a prudkými změnami nadmořské výšky - a odpovídajícím počtem slepých zatáček, z nichž mnohé jsou provedeny vysokou rychlostí, a proto vyžadují vysokou úroveň nasazení. Názvy některých z těchto koutů, jako je Old Hall, Cascades, Dear Leap a Knickerbrook, jsou vyryty do závodní tradice.

Délka okruhu: 4,332 km

Nejrychlejší kolo závodu: 

Nejrychlejší kolo kvalifikace:

Další informace: ZDE

8

Australia
Datum: 3.3.2024
O Okruhu

Tsukuba Circuit, který se nachází v Japonsku, byl postaven v roce 1970 a je známý pořádáním závodů sportovních vozů, závodů s otevřenými koly a motocyklů – a především soutěží Time Attack. Existují dvě hlavní konfigurace, Course 1000 a Course 2000, s několika variantami obou. Díky tomu se trať perfektně hodí pro základní balíček iRacing, protože ji lze použít ve více sériích, aniž by se opakovala.

Kurz 2000 je dlouhý něco málo přes 2 km a má 14 zatáček. Kurz 1000 je přibližně 1 km a má 11 zatáček. Zatímco dvě hlavní konfigurace sdílejí stejné vybavení, jsou na sobě zcela nezávislé a nesdílejí žádný závodní povrch.

Díky blízkosti tratí v Tokiu v Japonsku je extrémně populární u místních úpravců automobilů, kteří soutěží v soutěžích Time Attack. Očekávejte, že na iRacingu uvidíte funkci Tsukuba Circuit v závodních sériích i soutěžích na čas.

Délka okruhu: 2,050 km

Nejrychlejší kolo závodu: 

Nejrychlejší kolo kvalifikace: 

Další informace: ZDE

9

Australia
Datum: 17.3.2024
O Okruhu

WeatherTech Raceway Laguna Seca je jedním z klasických silničních závodních okruhů v Severní Americe. Hadovitá stuha chodníku vinoucí se kopci poloostrova Monterey v severní Kalifornii, „Laguna“ je místem jedné z nejunikátnějších a nejslavnějších zatáček v motoristickém sportu – vývrtky. Vývrtka, která se blíží z dlouhého, rychlého běhu do kopce, je slepý, klesající levák, který se více podobá sjezdovce než kusu závodní dráhy.

Laguna Seca, původně postavená armádním sborem inženýrů na rohu tehdejší Fort Ord, byla otevřena v roce 1957 a za půl století svého provozu hostila všechny významné severoamerické silniční závody, od legendárního Can-Am. na vozy Trans-Am, IMSA Camel GT a CART Indy. Mazda Raceway v Laguna Seca, která je dnes součástí parkového systému okresu Monterey, hostí světovou sérii Champ Car World Series, Grand-Am Rolex Sports Car Series, American Le Mans Series, Rolex Monterey Historic Automobile Race a je domovem společnosti Skip Barber na západním pobřeží. Kromě toho se na trati konají dva nejvýznamnější americké motocyklové závody, Red Bull U.S. Grand Prix, kolo mistrovství světa MotoGP a finále Corona AMA Superbike, což je poslední kolo v přední americké motocyklové sérii silničních závodů.

Délka okruhu: 3,600 km

Nejrychlejší kolo závodu: 

Nejrychlejší kolo kvalifikace: 

Další informace: ZDE

10