Máme tu krátký rozhovor s šéfem týmu a momentálním jezdcem týmu Cooper Adamem Bednářem.

Vítáme šéfa týmu Cooper a zaskakujícího jezdce Adama Bednáře. Dneska jste dosáhli fantastického výsledku a dojeli si pro třetí místo v závodě. Jaké emoce teď prožíváte?

Emoce jsou veskrze pozitivní. Jsem rád, že se mi osobně podařilo prolomit onu "hradbu" nedokončených závodů. Jsem také rád za tým - v posledních závodech se nedařilo tak, jak bychom si přáli, avšak osobně věřím, že nás tato smůla již přešla a výsledky se opět zlepší na úroveň před letní přestávkou.

Je to první bedna pro tým Cooper od závodu ve Španělsku, jak tuto skutečnost vnímáte a věříte, že po všech problémech by jste mohli zase jít nahorů a ještě "zachránit šampionát týmů"?

Opět, vnímám to pozitivně. Nahoru, co se týče bodování týmů, už asi jít nemůžeme. Avšak DRT může překvapit a posunout se přece jen můžeme, tady bych ale moc nespekuloval. Co se týče boje o třetí a čtvrtou příčku, o "záchraně" bych vyloženě nemluvil. Dvojité odstoupení týmu ŠML v Monze nám pomohlo, o tom asi není pochyb, proto doufám, že si nyní budeme držet konstantní tempo a třetí místo v týmech budeme schopni udržet.

Jaký je to pocit pro vás osobně jít jako náhradník do závodu a dojet na bedně?

Pocit je to skvělý! Před sezonou jsem si dal osobní cíl alespoň jednou bodovat. Že se mi podaří pódium jsem upřímně nečekal, proto jsem z výsledku v Monze pochopitelně nadšen.

Budete dále pokračovat jako jezdec až dokonce sezóny, nebo už vidíte i jiné možnosti ve vaší sestavě Cooper.

Osobně doufám, že pokračovat jako pilot do konce sezony nebudu muset. Je to však situace, která může nastat, takže nic, co se tohoto týče, všechny možnosti jsou otevřeny.
Do konce roku doufám, že jezdce budeme muset prohazovat pouze minimálně, opět ale platí, že tato situace může nastat, proto je třeba se připravit na případné jezdecké "šarády", avšak chci doufat v to, že to nebudeme muset řešit. Před Brnem bych rád předeslal, že cílem je naplnit co nejvíce míst v týmech Cooper a Magnet.

Na závěr gratulujeme k fantastickému výsledku a přejeme štěstí do zbytku sezóny.


Děkuji.


 

Screenshot dallara f317 formula super bw ks barcelona 30 5 121 23 53 42

 

bednar

K článku 'Rozhovor s Bednářem' nejsou připojeny žádné komentáře

Web Analytics