Manažerské systémy

Maximum týmu vlastněných jedním manažerem jsou dva.
Měna TS coins (ROZPOČTOVÝ STROP TÝMU JE 30.000.000)

Tahle měna představuje opravdu hodně využití zde na lize. Zde si představíme k čemu je to dobré a co může vše manažer týmu dělat s touto měnou. Jednou ze zásadní možností pro manažera je výběr motoru před začátkem sezóny. Je to jedna z nejdražších položek tady na lize v této měně. Pokud si vybere jednu z pohonných jednotek, tak musí zaplatit touto měnou (POZOR: platba za pohonnou jednotku se hradí každý rok, před startem sezóny). Existují tu i další možnosti s motory a to je podílet se většinovým podílem na vývoji motoru. Od té doby kdy zaplatíte za tuto možnost u jedné z pohonných jednotek, tak máte výsostné právo na výhody "své" pohonné jednotky. Co to znamená? Jednoduše budete mít roční náskok s vylepšením motoru a soupeři budou muset jezdit na starší specifikaci. 

Další věcí, kterou si můžete pořídit skrz měnu je Partnerský program. V tomto programu máte možnost si založit druhý tým, který spadá pod vaše vedení. Stejně jako jiné věci musíte částku za partnerský program platit každý ročník. Jaké můžou být výhody partnerského programu? Jedna je zjevná můžete nasadit jezdce ze svého druhého týmu do svého hlavního týmu, když vám bude chybět člen hlavního týmu na závod. Oproti "třetímu jezdci" který nemůže přidávat body do šampionátu týmu, tak náhradník z partnerského týmu vám přičte body do šampionátu týmů. Další výhodou je, že když máte partnerský tým, tak máte automaticky slevu na motory pro svůj hlavní tým 30%.

Další možností využití coinů je vývoj monopostu, který bude stát určité předsezónní finance. Na webu bude uveden určitý vývojový program, kterým se budou týmy řídit. Zhlediska vývoje je nutné použít i vývojové body, ale o nich až níže. Všechny předsezónní vývojové změny musí odsouhlasit FLS. Pokud se stane, že tým se snažil obejít pravidla vývojového programu, tak hrozí tvrdé sankce. Mezi sankce bude patřit velká finanční pokuta, penalizace do úvodních 2-3 závodů či dokonce zákaz startu na určitý počet závodů.

Jednou z posledních možností je trh s jezdci. Tato možnost je dost zásadní pro to aby tým byl kompletní a mohl startovat. Každý jezdec na trhu jezdců má svoji tržní hodnotu a to určuje FLS. Tržní hodnota jezdce se určuje podle výkonosti a statistik. V první sezóně bude tržní hodnota jezdců pravděpodobně stejná. Další věcí je přestup z týmu do jiného týmu. Ten se bude řešit na našem fóru, mailem vedení ligy a nebo přes přestupního agenta (kontaktuje strany přes PM na webu) pod dohledem FLS. Zde se k tržní hodnotě přidává ještě přestupní hodnota, kterou předkládá žadatel (max 2.000.000) a vlastník jezdce může buď přijmout nebo odmítnou. Poslední věcí v této kategorii je porušení kontraktu ze strany jezdce, v tu chvíly dostane tým odškodnění v 50% z přestupní ceny zpět (pouze, když jezdec přestoupil nebo opustil tým) a 50% tržní ceny (pokud jezdec odjel méně jak 3 závody, dostane tým 100%). Manažer si může vyhledat tržní hodnotu jezdce přímo na profilu jezdce.

Důležitým dodatkem je že každý rok platí manažer za svého jezdce 50% tržní ceny. Pokud mu končí kontrakt s týmem dostává se automaticky na trh jezdců. Jestli dojde k znovuobnovení kontraktu s týmem u kterého byl doteť, tak to znamená že manažer musí uhradit celou tržní cenu jezdce. 

Poslední věcí jsou sponzoři a tam manažer týmu nic neplatí ale naopak dostává finance od vybraných sponzorů. Napřed inkasuje finanční částku, kterou má sponzor uvedenou a to hned na začátku sezóny. Když splní všechny sponzorský podmínky, tak na konci sezóny dostane vývojové body a polovinu částky z úvodu sezóny.Ovšem pokud tým nesplní podmínky ani z 1/3, tak sponzor na konci sezóny nedá žádné vývojové body ani finanční částku a navíc ukončí kontrakt s týmem. Pokud se týmu podaří splnit alespoň 1/3 podmínek, tak dostane polovinu vývojových bodů, ale žádnou finanční částku. Nicméně sponzor za této situace bude pokračovat s týmem i další rok. Každý tým ma originální sponzory a nikdo nemůže mít duplicitní sponzory.

Ještě je tu pár možností jak manažer může inkasovat coiny a to je pořadí týmů v celkovém pořadí, kdy coiny dává FLS.

 
Vývojové body

Vývojové body jsou naprosto zásadní ve vývoji každého týmu, ale není tolik možností jak je získat. Jednou z hlavních možností jak je získat je od sponzorů, takže důležité je nehledět jen na coiny, ale i na vývojové body co nabízí každý sponzor. Další variantou je zajíždět dobré výsledky, protože prvních šest týmů, který posbírají za podnik nejvíce bodů dostanou vývojové body. Jak se dají využít bude uvedeno ve vývojovém programu. Vývojové body rozdává na konci sezóny i FLS a to za celkové umístění týmu. Vývojové body budou hrát roli i ve vytvoření vlastní pohonné jednotky, nebo podílové vlastnictví na motoru, díky tomuto budou další sezóny dostávat nejnovější specifikaci motoru oproti ostatním kteří budou mít o rok starší.

Posledním využitím vývojových bodů jsou testy, které jsou rozděleny na dvě poloviny a to kvůli vývoji součástek. Každý tým může použít vývojové body na dostupný možný počet kol v testech. První polovina testu umožní každému týmu odjet 200 kol, ovšem druhá polovina umožnuje už jen 50 kol. Vývojovými body si může každý tým zakoupit množství kol v druhé polovině testů.

 

Vysvětlení položek v manažerovi
1. Manažerský systém
To je obsah tohoto článku. Takže k tomuto není třeba další instrukce
 
2. Vývojový program
Tato položka slouží jako návod jak lze vyvíjet vůz. Vůz lze vyvíjet vždy v přestupovém období. Takže pro manažera je tato sekce důležitá až po posledním závodě sezóny. Také zde manažer najde zisk vývojových bodů a financí na vývoj. 
 
3. Tvorba týmu
To je jednorázová položka pouze pro tvorbu svého týmu. Tuto položku manažer využije pouze jednou a to na úplném začátku. Poté už není pro něj důležitá.
 
4. Žádost o jezdce
Tato sekce slouží pro zisk jezdců. Pokud máte vyhlédnutého, nebo jste už dokonce domluvení s jezdcem, tak vyplníte tento formulář. Jezdec bude zpětně kontaktovat tým přes přestupového agenta nebo přes vedení ligy, či souhlasí nebo ne. Žádost může být poslána jezdcům, kteří nemají kontrakt na další rok nebo jsou volní. Během sezóny se nepoužívá a je vyplá, odemyká se v přestupním období.
 
5. Změna motoru
Tato sekce se otevírá pouze v mezisezónním období a jedná se o možnost změnit dodavatele motoru. Musíte zaplatit za nový motor před sezónou + poplatek 3.000.000 měny.
 
6. Obchod s jezdci
Tato sekce se otevírá pouze v přestupním období a zde můžete obchodovat s jezdci a zjištovat jejich kontrakty. V sekci volní jezdci, jsou jezdci kteří jsou volní a nebo jim končí kontrakt. Sekce jezdci s kontraktem ukazuje jezdce s platným kontraktem a jejich tržní hodnotu.
 
7. Podání protestu
Toto je jednoduchá položka pro podání protestu. Pokud se stane v závodě nehoda či něco co se nelíbí vašemu týmu, zde můžete podat protest. Protest podává za jezdce pouze manažer týmu.
 
8. Důležitá hlasování
Zde jsou všechny důležitá hlasování která zadává FLS s tím, že každý manažer spadá do Federace týmu ligy (FTL). Všichni členi FTL mají právo hlasovat v těchto hlasováních. Většinou se bude hlasovat o znění pravidel, vývoje a závodech.
 
9. Akademie
Zatím bez informací (PLÁNUJEME)
 
10. Odeslání souborů
Zde můžete vedení ligy odesílat soubory jako jsou soubory týmu (skiny,loga atd). Důležitá položka pro dokončení tvorby týmu, kdy zašlete svůj skin, loga a potřebné věci aby váš tým byl v módu.
 
11. Vývoj vozu
Zde na konci sezóny se odemče položka, kde se můžete vrhnout do vývoje svého vozu. Tato položka funguje pouze v přestupním období.
 
12. Pokračování v lize
Zde na konci sezóny se odemče položka, která slouží jako potvrzení s pokračováním do další sezóny (zde potvrdíte i sponzory, zvolíte buď nechat stávající nebo zvolíte nové, pokud chcete jiné, nebo jste nesplnily podmínky. Poté podle instrukce vedení do další sezóny pošlete jen soubory skinu do další sezóny.
 
13. Odhlášení z ligy
Jednoduše ukončíte účast na naší lize a informujete vedení o vašem konci na lize. Pokud vlastníte tým, tak váš tým skončí samozřejmě taky.
 
Přihlášení do závodu a info o dalším závodě jsou už standartní položky co mají i jezdci.
 
 
Povinnosti manažera
  • Hlídat si kontrakty jezdců před koncem sezóny pokud končí musí si podat žádost o jezdce
  • Hlídat si motory a před další sezónou se vždy odečtou finance za zaplacení motoru na sezónu, případně pokud chce manažer jiný tak vyplní změnu motoru před sezónou
  • Před sezónou vyplnit pokračování týmu a tím pádem vyřídit i sponzory
  • Novinky v týmu posílat vedení přes Kontakt v mediální sekci [Do předmětu název týmu - novinka (Neosoft-Novinka)]
 
 

Zde bylo shrnuto stručně vše zásadní kolem měny a vývoje. Kompletní systém manažera se všemi funkcemi se otevře až registrovaným majitelům týmů. Doufám že vám to pomohlo.

 
Web Analytics