Report ze závodu v Abu Dhabí Formula Super

Report ze závodu v Abu Dhabí Formula Super

Kvalifikace slibovala možné drama, kdy po tréninkových jízdách nebyly časy mezi jednotlivými jezdci tak rozdílné. Ovšem opět kouzlil kvalifikační mág sezóny Honza Pospíšil, který by už svým pokusem byl na poleposition. Nakonec v druhém pokusu zajel nízkých 1.35 a to zaručovalo poleposition s naprostým přehledem. Do první řady se dostal jeho největší letošní soupeř Pavel Petr. Lukáš Nymsa a Matúš Heis obsadili druhou řadu. Martin Malík, který měl v trénincích rychlé časy udělal chybu a musel startovat z posledního místa na roštu.

1b

Kvalifikace

PosNoNárJezdecTýmVýkon
1 26 Czech Republic Jan Pospíšil Neosoft Engineering 1:35.246
2 13 Czech Republic Pavel Petr Cooper Team +1.584
3 77 Czech Republic Lukáš Nymsa Penguin Racing +1.615
4 4 Slovakia (Slovak Republic) Matúš Heis Cooper Team +2.937
5 6 Czech Republic Lukáš Koželský Magnet Motorsports +5.104
6 13 Czech Republic Adam Bednář Cooper Team +6.061
7 82 Czech Republic Martin Malík Neosoft Engineering Bez času

 

Poslední start sezóny výborně zvládl Jan Pospíšil, který hned od prvních kol nasadil tempo aby si získal odstup od svého rivala. Bohužel bitva o titul nám částečně už v pátem kole skončila, protože Pospíšil udělal chybu, která ho nasměrovala přímo do svodidel. V té chvíli se dostal do vedení závodu Pavel Petr a měl plně ve svých rukách mistrovský titul. Lukáš Nymsa už též nepokračoval v závodě a jediný jezdec kdo mohl na dálku pomoct Pospíšilovi v bitvě o titul byl Martin Malík. Martinovi se postupně podařilo sjet Pavla Petra a dokonce v osmém kole se dostal přes jezdce Cooper Teamu. Byla to ovšem úžasná bitva kdy si oba jezdci prohazovali první a druhou pozici a na závěr sezóny jsme mohli vidět naprosto užasný souboje. Pavel Petr následně jako první zajel ke svým mechanikům. Martin Malík rychle reagoval aby si Pavla Petra pokryl, ale to se mu nepovedlo a zařadil se až za jezdce Cooper Teamu. Tento pitstop neznamenal konec soubojů a oba piloti za pár okamžiků zase bojovali o vítězství v závodě. Tato bitva trvala takřka až do konce závodu.

1

Rozhodující moment přišel ve 26 kole, kdy chyboval i druhý Neosoft a to byl definitivní konec Neosoftu v této sezóně. Mezitím se na druhou pozici dostal Lukáš Koželský, který takto ukončil svoji bravůrní sezónu na kterou může být pyšný. Třetí místo získal Matúš Heis, který letos pouze nahrazoval piloty Cooper Teamu a musí se říct, že v pozici náhradníka odjel fantastickou sezónu. No a první místo získal Pavel Petr, který si takto zajistil titul mistra ligy, který byl pár dní zpátky ještě nereálný, ale přesto to dokázal díky chybám jezdců Neosoftu.

Závod

PosNoNárJezdecTýmVýkonBody
1 13 Czech Republic Pavel Petr Cooper Team 30 kol 16
2 6 Czech Republic Lukáš Koželský Magnet Motorsports +1 kolo 12
3 4 Slovakia (Slovak Republic) Matúš Heis Cooper Team +1 kolo 10
4 13 Czech Republic Adam Bednář Cooper Team +2 kolo 8
5 82 Czech Republic Martin Malík Neosoft Engineering Nehoda 0
6 77 Czech Republic Lukáš Nymsa Penguin Racing Nehoda 0
7 26 Czech Republic Jan Pospíšil Neosoft Engineering Nehoda 0

 

33

Komentáře vytvořeny pomocí CComment