Reporty ze závodů

Report ze závodu v Abu Dhabí Formula Super

Poslední závod sezóny byl odjet a my se podíváme jaké bylo závěrečné vyustění šampionátu, který byl dramaticky do poslední chvíle. Posledními konkurenty o titul byli jezdci Jan Pospíšil z Neosoft Engineering a Pavel Petr z týmu Cooper Team. Co se týče poháru konstruktérů, tam to bylo stále ještě lehce otevřené mezi týmy Cooper a Neosoft, ovšem dalo se říct, že stačil kousek týmu Cooper aby tento titul získali.

Přidat komentář (1 Komentář)

Report ze závodu v Suzuce Formula Super

Je za námi další dramatický závod sezóny kdy se už mohlo rozhodnout o titulu mezi jezdci. Samozřejmě bylo důležité zde bodovat i zhlediska týmů, protože i tam to je velice dramatické mezi Neosoftem a Cooperem. Tento závod jednoduše mohl výrazně pomoct týmu Cooperu dostat se do hry v šampionátu jezdců a uzavřít takřka šampionát týmu. Naopak Neosoft zde mohl slavit titul mezi jezdci a mít šanci v Abu Dhabí získat i titul v konstruktérech.

Přidat komentář (0 Komentářů)

Report ze závodu v Austinu Formula Super

Závod v Austinu byl třetí od konce, což znamenalo, že už měl velkou důležitost v bodování šampionátu. Letošní šampionát jezdců se v závěru sezóny rozhoduje už jen mezi dvěma jezdci a to Pospíšilem z Neosoftu a Petrem z Cooperu. Před závodem je dělilo 19 bodů. Je jasné, že teď bude rozhodovat každý závod a každé umístění, které rozhodne o tom kdo se stane šampiónem pro sezónu Formula Super 2022.

Přidat komentář (0 Komentářů)

Report ze závodu v Singapuru Formula Super

Singapurská kvalifikace měla tak nějak stejný scénář jak celou sezónu. Kvalifikaci ovládl opět Jan Pospíšil a to tentokrát s masivním téměř dvousekundovým náskokem na Pavla Petra. Další jezdci v kvalifikaci nedojeli a časy tedy měli jen první dva jezdci. Očekával se velký debakl v kvalifikaci na Singapur, ale nakonec to skončilo ještě tragičtěji s dojezdem pouze dvou jezdců i když Martin Malík měl například zákaz kvalifikace díky prohřešku v Belgii.

Přidat komentář (0 Komentářů)

Report ze závodu na Monze Formula Super

Itálie znamenala po jedné vynechávce návrat pro Pospíšila zpět na Poleposition, které si vyjel s náskokem 1.319 na druhého Lukáše Nymsu, který pokořil pouze o 7 tisícin sekundy třetího Pavla Petra. Na trati se opět ukázal Matúš Heis jako náhradník v týmu Magnet Motorsports. Adamovi Bednářovi se kvalifikace moc nepovedla a nezajel žádný čas. Z poslední pozice vyrazil Martin Kunst už celkem klasicky, ale díky menšímu počtu závodníku mohl zase útočit na body.

Přidat komentář (0 Komentářů)

Report ze závodu v Belgii Formula Super

Belgická velká cena byla prvním velkým letním závodem a to dost ovlivnilo účast v závodě. Do závodu oficiálně nastoupilo pouze 6 závodníků a hlavně chyběli týmy DRT Point a ŠML Racing, které v podstatě už v Sachseringu nepůsobili díky problémům. Opět se počítalo, že Jan Pospíšil bude v kvalifikaci ďábelsky rychlý. Ovšem tentokrát přišlo zaskočení a to v podání Lukáše Nymsy z Penguin Racing. Dlouho to vypadalo na bezproblémové vítězství Pospíšila v kvalifikaci, kdy předvedl absolutně nejrychlejší první i druhý sektor, ale v posledním sektoru byl nejrychlejší Nymsa a stačilo to o jednu desetinu na poleposition.

Přidat komentář (0 Komentářů)

Report ze závodu v Sachseringu Formula Super

Speciální Grand Prix na Sachseringu se jela poprvé na lize a speciální myšlená v tom, že se jelo na nejkratším okruhu v kalendáři 2022. Kvalifikace poznala stejného vítěze jako v předchozích podnicích a tím se stal opět dominantní Jan Pospíšil. Klasicky na druhé pozici dojel Pavel Petr, který ztratil něco lehce přes 8 desetiny. Třetí místo získal Lukáš Nymsa a parádní kvalifikaci zažil Lukáš Koželský, který skončil na čtvrté pozici.

Přidat komentář (0 Komentářů)

Report ze závodu v Barceloně Formula Super

Kvalifikace měla standartního vítěze, kterým se stal Honza Pospíšil na Neosoftu. Druhý Pavel Petr ztratil na poleposition téměř sekundu. Druhou řadu na startu obsadili oba jezdci Penguinu. Náhradník za Magnet Motorsports Matúš Heis si vyjel krásné páté místo. Adam Bednář jako náhradník za Miroslava Vároše se také skvěle umístil a na startu stál na šesté pozici. Naopak jezdcům ŠML Racing se kvalifikace příliš nevydařila a nezajeli žádný kloudný čas.

Přidat komentář (0 Komentářů)