Report ze závodu v Suzuce Formula Super

Report ze závodu v Suzuce Formula Super

Podíváme se na kvalifikaci, kde největším favoritem byl Jan Pospíšil z Neosoftu. Do kvalifikace nastoupil i Lukáš Nymsa, který jako poslední dokázal v kvalifikaci porazit Pospíšila a to v Belgickém Spa Francorchamps. A bylo znát, že to bude opět mezi těmito jezdci. Pospíšil nastolil laťku opět vysoko a minimálně jezdci Cooperu nestíhali, ale Lukáš Nymsa opět zavelel k útoku a nakonec skončil pouze 186 tisícin za vítězným Pospíšilem. Třetí skončil Pavel Petr a čtvrté místo na startu získal Martin Malík.

1b

Kvalifikace

PosNoNárJezdecTýmVýkon
1 26 Czech Republic Jan Pospíšil Neosoft Engineering 1:28.027
2 77 Czech Republic Lukáš Nymsa Penguin Racing +0.186
3 13 Czech Republic Pavel Petr Cooper Team +0.705
4 82 Czech Republic Martin Malík Neosoft Engineering +1.172
5 4 Slovakia (Slovak Republic) Matúš Heis Cooper Team +1.659
6 6 Czech Republic Lukáš Koželský Magnet Motorsports +2.478

 

Závod odstartoval celkem klidně a Pospíšil si pohlídal Lukáše Nymsu do první zatáčky. V zadu začal souboj mezi Pavlem Petrem a Martinem Malíkem. Nakonec se Martin Malík posunul na třetí místo, ale Petr se velice kvalitně držel i Matuš Heis na páté pozici. Martin Malík jel dokonce tak dobře, že útočil na druhého Lukáše Nymsu, ale v závěrečné sekci okruhu se mu útok moc nepovedl a přišel i o třetí pozici na kterou se posunul Pavel Petr. V 9 kole závodu odstoupil z poslední pozice Lukáš Koželský na Magnetu po nepříjemné bouračce. Mezitím už pořadí závodu bylo celkem dané, kdy na první pozici ujížděl Pospíšil, na kterého Nymsa ztrácel přes 4 sekundy. Lukáš Nymsa ztratil svoji druhou pozici po chybě a propadl ze na konec pořadí. V tu chvíli byl Pospíšil bezpečně na první pozici s náskokem 10 sekund na svého rivala v boji o titul. 

1

Ovšem ani Pospíšilovi se nevyhnula chyba a po výletu mimo trať spadl za dvojici Petr a Malík. Největší katastrofa přišla pro Pospíšila o dvě kola později, kdy ve stejném místě kde chyboval v 9 kole chyboval znovu a tentokrát fatálně a musel odstoupit ze závodu. Tento scénář ohromě pomáhal Petrovi v boji o titul, kdy mohl Pospíšila stáhnout a navíc se mu podařil v závodě undercut na Malíka a dostal se do vedení. Naneštěstí pro něj i on se nevyhnul vážné chybě a silně havaroval, ale štěstěna byla na jeho straně a po opravě pokračoval v závodě daleko za Malíkem na druhém místě. Nakonec mu štěstěna dopřála ještě jednou a po chybné hlášce hry kolo před koncem, kdy bylo vyhlášeno pořadí Martin Malík zpomalil a zajel do boxů s míněním že vyhrál, ale opak byl pravdou a Petr nakonec kuriózně dojel první do cíle.

Závod

PosNoNárJezdecTýmVýkonBody
1 13 Czech Republic Pavel Petr Cooper Team 26 kol 15
2 82 Czech Republic Martin Malík Neosoft Engineering +4.967 12
3 77 Czech Republic Lukáš Nymsa Penguin Racing +27.819 11
4 4 Slovakia (Slovak Republic) Matúš Heis Cooper Team +1:09.793 8
5 26 Czech Republic Jan Pospíšil Neosoft Engineering Nehoda 0
6 6 Czech Republic Lukáš Koželský Magnet Motorsports Nehoda 0

 

33

Komentáře vytvořeny pomocí CComment