Report ze závodu v Singapuru Formula Super

Report ze závodu v Singapuru Formula Super

Singapurská kvalifikace měla tak nějak stejný scénář jak celou sezónu. Kvalifikaci ovládl opět Jan Pospíšil a to tentokrát s masivním téměř dvousekundovým náskokem na Pavla Petra. Další jezdci v kvalifikaci nedojeli a časy tedy měli jen první dva jezdci. Očekával se velký debakl v kvalifikaci na Singapur, ale nakonec to skončilo ještě tragičtěji s dojezdem pouze dvou jezdců i když Martin Malík měl například zákaz kvalifikace díky prohřešku v Belgii.

1b

Kvalifikace

PosNoNárJezdecTýmVýkon
1 26 Czech Republic Jan Pospíšil Neosoft Engineering 1:42.184
2 13 Czech Republic Pavel Petr Cooper Team +1.705
3 13 Czech Republic Adam Bednář Cooper Team Bez času
4 82 Czech Republic Martin Malík Neosoft Engineering Bez času
5 88 Czech Republic Martin Kunst Black@White Racing Bez času

 

Začátek závodu si dobře pohlídal Jan Pospíšil, naopak třetí Bednář měl problémy a propadl se s poškozeným vozem za Malíka. Svůj vůz nezvládl v úvodu ani Martin Kunst a vypadl hned v prvních kolech. Pospíšil hned od prvních kol odjížděl druhému Pavlu Petrovi a naopak Petr odjížděl Martinu Malíkovi. Ve chvílích kdy se zdálo, že o výsledcích závodu bude pravděpodobně hotovo přišla situace, kdy Jan Pospíšil začal dojíždět o kolo Adama Bednáře. Ten ovšem nezareagoval na modré vlajky hned a ještě táhl Pospíšila za sebou.

1

Poté udělal dost kontroverzní chybu díky níž havaroval i lídr závodu Pospíšil a musel do boxů. Celá tato situace vyvolala Safety Car a Pospíšil spadl až na třetí místo, kdy se do vedení dostal Malík, protože pár kol zpátky udělal chybu Petr. Když se blížil restart závodu došlo k problémům s připojením u Pavla Petra a ten najednou skončil ve voze Honzy Pospíšila, což znamenalo konec pro oba jezdce. To znamenalo, že posledním jezdcem v závodě byl Martin Malík a dojel si pro dosti bizardní první vítězství v sezóně.

Závod

PosNoNárJezdecTýmVýkonBody
1 82 Czech Republic Martin Malík Neosoft Engineering 30 kol 15
2 13 Czech Republic Pavel Petr Cooper Team Nehoda 0
3 26 Czech Republic Jan Pospíšil Neosoft Engineering Nehoda 0
4 13 Czech Republic Adam Bednář Cooper Team Nehoda 0
5 88 Czech Republic Martin Kunst Black@White Racing Nehoda 0

 

 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment