Report ze závodu v Austinu Formula Super

Report ze závodu v Austinu Formula Super

Už v kvalifikaci jsme viděli, že Pospíšil je opět v dobrém kvalifikačním tempu a už jeho úvodní čas by stačil na zajištění poleposition. V dobré formě jel i jeho kolega Martin Malík a vše slibovalo bitvu o druhé místo na startu. Nakonec první řadu skutečně obsadili jezdci Neosoftu a z druhé řady do závodu nastoupili jezdci Cooperu s třetím Petrem a čtvrtým Heisem.

1b

Kvalifikace

PosNoNárJezdecTýmVýkon
1 26 Czech Republic Jan Pospíšil Neosoft Engineering 1:34.377
2 82 Czech Republic Martin Malík Neosoft Engineering +2.406
3 13 Czech Republic Pavel Petr Cooper Team +3.143
4 4 Slovakia (Slovak Republic) Matúš Heis Cooper Team +3.271

 

Závod začal havárii v prvních 10 metrech, kdy svůj start nezvládl Martin Malík a narazil do boxové zdi, což znamenalo konec v závodě. Pospíšil odstartoval velmi kvalitně a nedal svým soupeřům z Cooperu žádnou šanci. Druhé místo patřilo Petrovi a třetí vyjel z první zatáčky Matúš Heis. Od té doby už závod nabral nudnější průběh, protože tempo Pospíšila bylo příliš pro jezdce Cooperu. Každé kolo Pospíšil navyšoval svůj náskok na druhého Petra a bylo jasné, že Cooper se bude muset zaměřit na dojetí a zajištění bodů do poháru konstruktérů, kde jsou ve vedení šampionátu.

1

Do cíle dorazil jako první Pospíšil s více než minutovým náskokem na Petra a posbíral i všechny body navíc za kvalifikaci a nejrychlejší kolo v závodě. V poháru jezdců se rozdíl zvětšil na 24 bodů a Pospíšil by mohl už v Suzuce slavit předčasně titul mistra ligy pro rok 2022. V poháru konstruktérů to je dramatičtější a bude se rozhodovat jistě až v Abu Dhabi.

Závod

PosNoNárJezdecTýmVýkonBody
1 26 Czech Republic Jan Pospíšil Neosoft Engineering 25 kol 16
2 13 Czech Republic Pavel Petr Cooper Team +1:14.519 12
3 4 Slovakia (Slovak Republic) Matúš Heis Magnet Motorsports +1 kolo 10
4 82 Czech Republic Martin Malík Neosoft Engineering Nehoda 0

 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment